Databáze nebezpečných výrobků

plastová hračka Happy Time

Hlášení RAPEX 23/2019

Plastové hračky, které při zatřesení hrají, s oranžovým nebo zeleným držátkem ve tvaru kočky nebo medvěda. Hračky jsou prodávány v páru zabalené do průhledného plastového sáčku. Přibližné rozměry: 15 x 5,5 cm

Typ výrobku 2111
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí

Z hračky se mohou uvolňovat malé části (střípky z rozbitého vnitřního zvukového zařízení). Malé dítě by je mohlo vložit do úst a hrozí udušení.
 

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušné evropské normy EN 71-1-

Země záchytu Ohlašující: Rumunsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění výrobku na trh a všech doprovodných činností (distributor).

Datum publikace 10.06.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit