Databáze nebezpečných výrobků

Láhev na vodu Vapur

Jedná seo láhev ve formě plastového sáčku různé barvy (černá, oranžová, růžová, fialová, modrá) s bílým plastovým uzávěrem o rozměrech 26x11 cm. Láhev je připevněna na papírovém kartonu zabalená v celofánu. Na láhvi je uvedeno bílým písmem „vapur“. Na kartonu je rovněž nápis „vapur“, obrázkový návod k použití, země původu a anglické texty. Na dolepené etiketě je uveden popis výrobku, neexistující EAN kód, země původu, kód ITEM: TL-241, upozornění „Není pro dÍtě do 3 let“, symbol Zeleného bodu, piktogram o nevhodnosti výrobku pro děti do 3 let, recyklační symbol, symbol nabádající k šetrnému vztahu k životnímu prostředí (piktogram „basketbalisty“). Dolepená etiketa překrývá neexistující EAN kód: 6944509901520.

Typ výrobku kód ITEM: TL-241
Kategorie Domácnost - Kuchyňské potřeby
Riziko Zdravotní
Nebezpečí

Riziko pro spotřebitele spočívá v tom, že výrobky byly uvedeny na trh, aniž by bylo známo, zda splňují zdravotní požadavky (např. migrace karcinogenních látek, složení, podmínky použití).

Země původu Čína
Rozpor s

Nebyl splněn požadavek článku 15, odst. 1 písm. c) nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1935/2004 (dále jen „nařízení“) týkající se uvedení jména nebo obchodního jména a v obou případech adresy nebo sídla výrobce, zpracovatele nebo prodejce odpovědného za uvedení těchto výrobků na trh v rámci Společenství. Nebyl splněn požadavek článku 17 nařízení, týkající se nutnosti zajištění sledovatelnosti ve všech fázích procesu, kvůli usnadnění kontroly, stažení vadných výrobků, informovanosti spotřebitele a vymezení odpovědnosti. Nebyl splněn požadavek článku 16 nařízení, týkající se povinnosti předložení písemného prohlášení, že výrobky jsou v souladu s předpisy, které se na ně vztahují. Tyto výrobky tak nejsou bezpečné ve smyslu § 3 odst. 2 zákona o obecné bezpečnosti výrobků č. 102/2001 Sb., ve znění pozdějších předpisů.

Čárový kód 6944509901520, 1050017035077 (kódy neexistují)
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Datum publikace 07.07.2016
Zdroj: MZdr ČR

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit