Databáze nebezpečných výrobků

Kojenecká láhev 250 ml s držákem včetně silikonové savičky a víčkazn. Boček

Jedná se o kojeneckou láhev z průsvitného plastu (polykarbonátu) s motivem broučků ve žlutém oděvu a ve hnědých pláštěnkách s kapucou s černými puntíky. Na pozadí obrázku jsou drobné modré kytičky se žlutými středy. Na láhvi je vodoznak (odměrka) hnědé barvy. V dolní části láhve je nápis: „Staráme se, aby Vaše dítě mělo to nejlepší…“ včetně uvedení názvu firmy BOČEK. Láhev je opatřena silikonovou savičkou upevněnou červeným uzávěrem, vše je zakryto červeným víčkem a držákem z bílého plastu.

Typ výrobku datum výroby: 07/2009; spotřebujte nejlépe do: 07/2015, Výrobce: Boček CZ s.r.o., Vojtova 734, 664 34 Kuřim; Prodejce: Kaufland Česká republika v.o.s.
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Zdravotní
Nebezpečí

Při výrobě této polykarbonátové láhve byl v rozporu s níže citovaným přímo použitelným nařízením Evropské unie použit bisfenol A (BPA). Polykarbonátové kojenecké láhve jsou hlavním zdrojem vystavení kojenců BPA. Některé účinky (biochemické změny v mozku, účinky ovlivňující imunitu a zvýšená náchylnost k nádorům prsu) související s BPA by mohly být významné z toxikologického hlediska.

Země původu Česká republika
Čárový kód 8590310998026
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Datum publikace 25.07.2011
Zdroj: MZdr ČR

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit