Databáze nebezpečných výrobků

Kojenecká láhev 125 ml průhledná včetně silikonové savičky a víčkazn. Boček

Jedná se o kojeneckou láhev z průsvitného plastu (polykarbonátu) s motivem Tom & Jerry (myš Jerry v pádu; na pozadí obrázku je zelená rostlina vyrůstající ze žluté základny). Na láhvi je vodoznak (odměrka) modré barvy. V horní části láhve je nápis „TOM and JERRY“, v dolní části láhve je nápis BOČEK®. Láhev je opatřena silikonovou savičkou upevněnou modrým uzávěrem a vše je zakryto modrým víčkem.

Typ výrobku datum výroby: P 01/2009; spotřebujte nejlépe do: 01/2015, Výrobce: Boček CZ s.r.o., Vojtova 734, 664 34 Kuřim; Prodejce: Kaufland Česká republika v.o.s.
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Zdravotní
Nebezpečí

Při výrobě této polykarbonátové láhve byl v rozporu s níže citovaným přímo použitelným nařízením Evropské unie použit bisfenol A (BPA). Polykarbonátové kojenecké láhve jsou hlavním zdrojem vystavení kojenců BPA. Některé účinky (biochemické změny v mozku, účinky ovlivňující imunitu a zvýšená náchylnost k nádorům prsu) související s BPA by mohly být významné z toxikologického hlediska.

Země původu Česká republika
Čárový kód 8590310998019
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Datum publikace 25.07.2011
Zdroj: MZdr ČR

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • Lenka 28.7.2011 14:09

    Výrobky firmy Boček vídám pravidelně v prodejnách Teta...dokonce byly nedávno i mezi akčním zbožím... Je to fakt hrůza, už se nedá věřit ani českým výrobkům. Měla jsem za to, že když nenakupuju výrobky z Asie, že jsem za vodou a dám svému děťátku to nejlepší...a tady je vidět výsledek.

    reagovat

    R R

Přihlásit