Databáze nebezpečných výrobků

Goloxy dívčí šaty

Hlášení RAPEX 51/2013

Růžové letní šaty s volány pro dívky. Výrobek je ozdoben barevnými lepenými plastovými dekoracemi a nápisy: “M” a „E”. U pasu je nepřipevněná šňůrka s uzly na koncích. Délka pásku je 390-390 mm od bodu zavázání.

Typ výrobku Model: MQ-624
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Udušení, zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože ozdobné prvky lze snadno oddělit a děti je mohou vložit do úst. Hrozí také zranění kvůli příliš dlouhým šňůrkám u pasu.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 14682.

Čárový kód 7501973689788
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 02.01.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit