Databáze nebezpečných výrobků

Kaichi Toys dětská hudební sada "Music Combination 3 in 1 Phone, Key, Steering Wheel"

Hlášení RAPEX 47/2014

Sada napájená bateriemi: telefon, klíč a volant se světlem, zvukem a hudební funkcí. Vyrobeno z jasně a světle růžového plastu. Zabaleno v kartonové krabici s oknem. Na obalu jsou identifikační údaje, značka CE, návod k použití baterií a nálepka se jménem výrobce a adresou dovozce.

Typ výrobku č.999-81G
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Poškození sluchu
Nebezpečí

Zvuková hladina výrobku je vyšší, než maximální povolená hladina. V důsledku hrozí šelest v uších nebo poškození sluchu.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Země záchytu Ohlašující: Lotyšsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zboží bylo na hranicích vráceno. Zničení zboží.

Datum publikace 05.12.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit