Databáze nebezpečných výrobků

Dekorační věnec se dvěma střapci zeleného hrozna

Dekorační věnec se dvěma střapci zeleného hrozna se skládá z věnce vyrobeného z dřevnaté části révy, na které jsou připevněné 2 ks střapců zelených hroznů s listy. Na 1. střapci je 42 ks zelených bobulí a na 2 střapci je 41 ks zelených bobulí.

Kategorie Domácnost - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Zadušení
Nebezpečí

V nabídce pro spotřebitele se nesmí nacházet výrobky, které navzdory tomu, že nejsou potravinami, mají formu, vůni, barvu, vzhled, obal, označení, objem anebo rozměry, které mohou způsobit, že spotřebitelé, zvláště děti, je zamění s potravinami. Při zkoušení se z 1. střapce hrozna oddělily jednotlivé bobule - 42 ks a z 2. střapce hrozna se oddělily jednotlivé bobule - 41 ks. Tyto jednotlivé bobule úplně zapadly do válce na malé části. Jednotlivé zelené bobule z obou střapců hroznů může dítě vložit do úst a spolknout, čímž hrozí riziko zadušení.

Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Při šetření se v kontrolované PJ už nebezpečný výrobek nenacházel v nabídce pro spotřebitele. Kontrolované osobě byly uložené závazné pokyny neprodávat nebezpečný výrobek, stáhnout nebezpečný výrobek z trhu, informovat spotřebitele o nebezpečném výrobku a o možnosti jeho vrácení zpět. Spotřebitel má právo předmětný nebezpečný výrobek vrátit zpět a při uplatnění tohoto práva mu bude vrácena kupní cena výrobku. Slovenská obchodní inspekce doporučuje spotřebitelům, kteří si uvedení výrobek zakoupili, aby ho odstranili z dosahu dětí.

Datum publikace 19.12.2016
Zdroj: SOI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit