Databáze nebezpečných výrobků

Dekorační věnec s jedním střapcem červeného hrozna

Dekorační věnec s jedním střapcem červeného hroznu se skládá z věnce vyrobeného z dřevnaté části révy, na které je připevněný střapec červeného hroznu s listy. Střapec hroznu se skládá z 36 ks červených bobulí  hroznů.

Kategorie Domácnost - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Zadušení
Nebezpečí

V nabídce pro spotřebitele se nesmí nacházet výrobky, které navzdory tomu, že nejsou potravinami, mají formu, vůni, barvu, vzhled, obal, označení, objem anebo rozměry, které mohou způsobit, že spotřebitelé, hlavně děti, je zamění s potravinami. Při zkoušení se ze střapce hroznu oddělily jednotlivé bobule - 36 ks. Jednotlivé červené bobule úplně zapadly do válce na malé části. Jednotlivé červené bobule hroznu může dítě vložit do úst a spolknout, čímž hrozí riziko zadušení.

Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Při šetření se v kontrolované PJ už nebezpečný výrobek nenacházel v nabídce pro spotřebitele. Kontrolované osobě byly uloženy závazné pokyny neprodávat nebezpečný výrobek, stáhnout nebezpečný výrobek z trhu, informovat spotřebitele o nebezpečném výrobku a o možnosti jeho vrácení zpět. Spotřebitel má právo předmětný nebezpečný výrobek vrátit zpět a při uplatnění tohoto práva mu bude vrácena kupní cena výrobku. Slovenská obchodní inspekce doporučuje spotřebitelům, kteří si uvedený výrobek zakoupili, aby ho odstranili z dosahu dětí.

Datum publikace 19.12.2016
Zdroj: SOI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit