Databáze nebezpečných výrobků

Miss Gel Dekorace oken

Hlášení RAPEX 11/2010

Dekorace oken, počítačových monitorů, atd., skládá se z malých lepivých částí různých tvarů napodobujících sladké želé v různých barvách. Jsou baleny v průhledných obalech označených: MISS GEL a "Decorate Windows, Mirrors, Computer, Monitors or any non-porous surface. NON-TOXIC! Keep "Miss Gel" above 0 C° and under 100 C°. Not Suitable for children under 3 years of age, due to small parts which can be swallowed, please keep this information for future reference."

Kategorie Domácnost - Napodobeniny potravin
Riziko Udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje riziko udušení, protože, vzhledem k jejich tvaru, barvě, vzhledu, objemu nebo rozměru, mohou být zaměněny za potraviny, zejména dětmi, které mohou dát je do úst, cucat nebo spolknout.

Země původu Švédsko
Rozpor s

Tyto výrobky nejsou v souladu se směrnicí 87/357/EEC o výrobcích, které vypadají jiné, než ve skutečnosti jsou, a tím ohrožují zdraví nebo bezpečnost spotřebitelů.

Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily zákaz prodeje.

Datum publikace 16.03.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit