Databáze nebezpečných výrobků

RE.EL TOYS Bublifuk - "Tante bolle Ciuf Ciuf"

Hlášení RAPEX 26/2010
Červený plastový vlak. Kola (přední jsou menší než zadní) jsou žlutá a přední část vlaku, střecha kabiny, kryt kotle (který má žluté vložky) a mechanismus, který pohybuje koly, jsou modré barvy. V přední části vlaku je funkční žluté světlo. Barevné samolepky na boku jsou ilustrovány obrázky mýdlových bublin a slovy "Ciuf Ciuf" ("š-š-š!") a "Tante Bolle" ("hodně bublin"). Vedle kotle je tyčka s plastovým kroužkem na konci. Balíček obsahující vlak také obsahuje nádobu s mýdlovým roztokem, která je červená s bílým víčkem.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Mikrobiologické
Nebezpečí
Výrobek představuje mikrobiologické riziko, protože počet mikroorganismů aerobních mezofilních bakterií je 5,0 × 106 CFU/ml.
Roztok také obsahuje:
- Achromobacter xylosoxidans (podmíněný patogen),
- gramnegativní bakterie, což naznačuje možnou přítomnost střevních bakterií.
Země původu Čína
Čárový kód 8001059006199
Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení z trhu a od spotřebitelů.
Datum publikace 29.06.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit