Databáze nebezpečných výrobků

Bublifuk - "SUPER TOY BUBBLES"

Hlášení RAPEX 26/2010
Lahvičky na mýdlový roztok z hladkého barevného plastu: oranžová s oranžovým víčkem, žlutá s fialovým víčkem a růžová s fialovým víčkem. Víčka mají neobvyklý tvar, který obsahuje kroužek. Každý kus má na sobě žlutý štítek s barevnými hvězdičkami, přes které jsou vytištěna slova Super toy bubbles.

Typ výrobku 896-3
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Mikrobiologické
Nebezpečí
Výrobek představuje mikrobiologické riziko, protože počet mikroorganismů aerobních mezofilních bakterií je 3,8 × 106 CFU/ml.
Roztok také obsahuje:
- Pasteurella pneumotropica/haemolytica,
- Shewanella algae/putrefaciens (podmíněný patogen).
Země původu Čína
Čárový kód 8004817069658
Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení z trhu a od spotřebitelů.
Datum publikace 29.06.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit