Černé ovce: Neúspěšná reklamace

Obsah lednového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 1/2020 Obsah lednového dTestu

Publikováno v časopise 8/2009

Natáčet o reklamacích je obvykle docela jednoduché. Na jedné straně poškozený zákazník, který se marně snaží dosáhnout úspěchu při reklamaci zakoupeného výrobku, na straně druhé obchodník, který odmítá reklamaci uznat jako oprávněnou. Většinou to skončí u znaleckého posudku, a pokud je ve prospěch zákazníka, slušný obchodník nakonec reklamaci uzná. Ten méně slušný tvrdošíjně trvá na svém a je-li zákazník zarputilý, vše skončí u soudu a ten rozhodne.

Případ Ladislava Dvořáka z Ústí nad Labem už na první pohled takto jednoduchý nebyl. Koupil si sedačku a dvě křesla v prodejně Freedom nábytek s.r.o. v Teplicích. Po krátké době se zlomily područky na křeslech a tak šel pan Dvořák křesla reklamovat. V prodejně bez problémů reklamaci vyřídili a poměrně brzy měl opravená křesla. Jenže u jednoho z nich se područky zlomily během krátké doby znovu. A tak opět zamířil do prodejny Freedom nábytek. A nestačil se divit. Prodejna tam už nebyla. Zašel na Českou obchodní inspekci, kde mu poradili, aby se s reklamací obrátil na firmu DOCA s.r.o. se sídlem Kosmická ulice 747/21 v Praze 4–Háje.
Do Prahy pan Dvořák nejel, ale firmě svůj reklamační požadavek napsal. Dopis se mu vrátil zpět jako nedoručitelný. A tak znovu zavítal na Českou obchodní inspekci a odcházel s radou obrátit se na soud. To se mu kvůli područkám nechtělo a raději poprosil o pomoc naši redakci.


Přihlásit