Časopis dTest

TESTY

Pro malé byty
Vrchem plněné automatické pračky, ačkoliv již dávno nejsou mezi nejprodávanějšími, stále patří mezi výrobky, které si dokážou nalézt své zákazníky. Typicky jsou to obyvatelé starých panelových bytů, jimž stísněné prostory malých koupelen neumožňují pořízení pračky s předním plněním. Vrchem plněné pračky se od předem plněných svými výkony nijak neliší. Mají také stejné mouchy.
V testu 9 automatických praček s vrchním plněním.

 

Suší dobře, ale draze
O sušičkách prádla se hovoří především v souvislosti s jejich vysokou spotřebou elektrické energie. Provoz sušičky může skutečně „lézt do peněz“, zejména v porovnání se sušením prádla venku na šňůře, které je zadarmo. Ani pořizovací náklady dobré sušičky nejsou zanedbatelné. Existují ale i sušičky s výrazně nižší spotřebou – kondenzační s tepelným čerpadlem.
V testu 9 kondenzačních sušiček, z toho 2 s tepelným čerpadlem.

Bezdrátová sluchátka ještě nedospěla
Nabízejí svobodu pohybu a vyspělou digitální technologii. Ta, až na výjimky, ještě nedospěla tak daleko, aby se bezdrátová sluchátka vyrovnala špičkovým modelům klasických kabelových sluchátek.
V testu 37 sluchátek, z toho 26 s kabelem a 11 s bezdrátovou technologií přenosu zvuku.

Barva bez záruky
Nikdy nebarvené vlasy a sem tam prokvetlé šedinami. Takový byl požadavek, když se hledalo několik stovek žen pro test barev na vlasy. A navrch i odvaha jít do rizika, neboť nikdo nemohl dát záruku, že barvy na vlasy skutečně dokáží to, co slibují jejich výrobci. Předchozí testy totiž nedopadly příliš dobře.
V testu 14 barev na vlasy hnědých a kaštanových odstínů.

FINANČNÍ SLUŽBY
Pojištění odpovědnosti za škodu
Splácet donekonečna vlastní hloupost, která dopadne na cizí věc či dokonce zdraví, se nechce nikomu. Nevyplatilo by se mít za pár stokorun ročně jistotu? A právě to nám nabídne pojištění odpovědnosti za škodu v občanském životě.
V testu 13 produktů pojišťoven.

INFORMAČNÍ SERVIS
Černé ovce: Neúspěšná reklamace
Zkrachoval prodejce a zbyly po něm nevyřízené reklamace a mezi nimi i ta vaše? Můžete být v právu, i v soudním řízení byste se svým nárokem mohli uspět, ale může vám to být stejně málo platné. Jakmile je vaším smluvním partnerem společnost s ručením omezeným, která dospěje k úpadku a je proti ní zahájeno insolvenční řízení, se svými penězi se v praxi můžete rovnou rozloučit.
Vychází 15. srpna 2009
Z obsahu TESTU 9/2009:
Kombinované chladničky, tiskárny (inkoustové, laserové, bublinkové) a multifunkční zařízení (tiskárna, skener, kopírka), omlazující krémy na ruce, rizikové životní pojištění. Změna vyhrazena.

Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 129 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit