Test ochran počítače 2019

Publikováno v časopise 3/2019

Po roce opět přinášíme test bezpečnostních programů pro operační systémy Windows a macOS. Zjišťovali jsme, zda vás ochrání při práci na internetu, před nákazou z externího disku a jako obvykle jsme připravili i zkoušku jejich umělé inteligence. Celkem jsme otestovali 34 programů v placených i bezplatných verzích. V případě Windows jsme opět odhalili pár antivirů děravých jako řešeto a u macOS jsme zjistili, že integrovaná ochrana počítačů Apple nemusí být zdaleka tak zářná, jak se o ní často mluví.

Testy programů pro ochranu počítače připravujeme každoročně. Letos jsme se stejně jako v loňském roce rozhodli prověřit nejen antiviry pro Windows, ale také pro počítače Apple s operačním systémem macOS. Celkem jsme otestovali 34 bezpečnostních programů, z toho 24 pro Windows a 10 pro macOS. Zkoušeli jsme přitom například to, zda vás ochrání při práci na internetu, při připojení neznámého disku k počítači i to, jak si poradí s neznámými škůdci jen s pomocí vlastní umělé inteligence.

Výsledek je již tradičně různorodý. Narazili jsme jak na vynikající programy, které nabízejí kvalitní zabezpečení nejen před škodlivými kódy, ale například i před phishingem či ransomwarem – stejně tak jsme ale objevili nespolehlivé antiviry, které vás ochrání hůře než předinstalovaná ochrana v operačním systému. Navíc se ukázalo, že kvalitní bezplatný program může chránit mnohem lépe než nekvalitní placený.
 


bezpečnostní programy pro Windows 2019 (porovnat)

bezpečnostní programy pro macOS 2019 (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Ochrana počítače 2019 (34 výrobků)
poslední aktualizace: 28.2.2019


Přihlásit