Test nealkoholických piv 2017

Sdílejte

Publikováno v časopise 7/2017

Nealkoholická piva představují způsob, jak si dopřát chmelový nápoj a pak bez obav otočit klíčkem v zapalování. Můžeme se však spolehnout, že nás při setkání s policejním alkohol testerem nečeká překvapení? Chtěli jsme se přesvědčit, a proto jsme poslali 19 značek nealkoholických piv do laboratoře za testem na obsah alkoholu. Podívali jsme se i na mykotoxiny. Můžeme vás uklidnit: pít můžete, co hrdlo ráčí.

Tentokrát jsme chtěli prověřit, zdali se můžeme spolehnout na slova výrobců nealkoholických piv. Vybrali jsme 19 druhů nealko piva dostupných na českém trhu a poslali je do laboratoře. Naším cílem bylo změřit podíl alkoholu a zjistit, zda bychom se měli obávat případné otravy deoxynivalenolem. To je mykotoxin, který produkují plísně napadající obilí a jeho nadměrná konzumace se může projevovat například bolestí hlavy nebo nevolností. Jak dopadla měření? Odpovědi přináší náš test nealkoholického piva.

Daleko od piva není ani naše srovnání míchaných nápojů z piva a limonády, tzv. radlerů, do kterého jsme nakoupili nejrůznější typy výrobků. Dozvíte se v něm, v čem se mohou míchaná piva s limonádou lišit a co je dobré při nákupu sledovat.


Testované výrobky - nealkoholická piva (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Nealkoholická piva (19 výrobků)
poslední aktualizace: 29.6.2017


Přihlásit