Časopis dTest

Léto je bezesporu tu a proto jsme první test červencového čísla věnovali čokoládovým zmrzlinám. Mezi 17 značkami jsme našli rozdíly v použitém tuku, chuti, obsahu kakaa a dokonce i v rychlosti, s jakou zmrzliny tají. Velmi nás překvapila jedna, která dokonce netála vůbec!

A pokud si zmrzlinou zamažete své oblečení, určitě vás bude zajímat, který prací gel na bílé prádlo dopadl v našem druhém testu nejlépe. Při laboratorních zkouškách jsme zjistili, že běloskvoucí výsledek často najdeme pouze v reklamách. Z 20 otestovaných výrobků dosáhl na celkové dobré hodnocení jen jediný.

Oživit Váš pitný režim může domácí sodovka. Sodovkovače, které z vody či šťávy vytvoří během pár vteřin limonádu, nabírají na popularitě, a tak jsme se podívali rovnou na 11 modelů. Vyzkoušeli jsme je z hlediska snadnosti obsluhy, bytelnosti onstrukce i třeba takové hlučnosti. Rozdíly se našly jak v ceně přístroje, tak jednotlivých bombiček a jejich naplňování.

Letní počasí je jako stvořené pro fotografování a pokud toužíte po netradičních pohledech, už asi pokukujete po létajících dronech. Podrobným zkouškám jsme vystavili 15 dronů, které jsou běžně k dostání v obchodech a prozkoušeli jsme je z letových vlastností, kvality pořízených snímků, výdrže baterie i dalších funkcí. Společně s tím jsme připravili přehled legislativních pravidel pro létání s drony.

Nejen pro cykloturisty jsme připravili test nealkoholických piv, ve kterém jsme 19 značek podrobili testům na obsah alkoholu a mykotoxinů. Zatímco ceny lahví se často zásadně lišily, obsah alkoholu měly všechny velmi podobný. Zároveň jsme se podívali i na oblíbené radlery, tedy míchané nápoje z piva a limonády. Proč je název problematický a proč mohou představovat nečekané nebezpečí, se dočtete v našem srovnání.

Srovnávali jsme i želírovací přípravky pro zavařování. Pokud ještě neděláte domácí marmelády, poradíme vám, jak na to a jaký želírovací přípravek vybrat, abyste dosáhli nejlepšího výsledku.

Dále jsme se podívali na ceníky a přehled služeb českých zoologických zahrad, abyste se mohli snadno rozhodnout, kam za zvířátky v létě vyrazit. Pokud byste raději zamířili do přírody, podívejte se na přehled cen a vybavenosti kempů.

V pravidelné finanční rubrice se věnujeme elektřině a částkám, které si za ní dodavatelé účtují. V právní sekci si zase počtete o katastru nemovitostí a rychlejší přenositelnosti telefonního čísla mezi operátory.

Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 129 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit