Zázračné úspory s Energy Saver Pro? Velký podvod!

Obsah dubnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 4/2024 Obsah dubnového dTestu

Sdílejte

Vydáno: 30.10.2013   

Na základě vašich podnětů jsme se zajímali o zdánlivě zázračné zařízení, které má po připojení do elektrické sítě ušetřit až 75 % nákladů na elektrickou energii. A zjištění? Jedná se pouze o šikovně vymyšlený podvod a klamání spotřebitele.

Na internetu se objevují nabídky zařízení s názvem Energy Saver Pro, jež má po zapojení do elektrické zásuvky ušetřit až 75 % energie v celé domácnosti. Na naší poradenské lince i přes sociální síť facebook jste se nás dotazovali na toto zařízení. Po provedeném šetření můžeme konstatovat, že se jedná pouze o velmi jednoduchý přístroj, který sám spotřebovává elektrickou energii a slibované úspory rozhodně nezajistí. Nabídky sice nešetří odbornými výrazy jako optimalizace napětí či distribuce, redukce výkyvů a šumů, parazitické rušení a podobně, jde však pouze o klamání spotřebitele a podvod.

Naletěli jste prodejcům tohoto zařízení a potřebujete poradit? Volejte spotřebitelskou poradnu dTestu na telefonním čísle 299 149 009. Naši právní poradci jsou připraveni vám i s tímto problémem pomoci.

Webové stránky, kde je prodej zařízení nabízen, vykazují dle našeho zjištění znaky klamavých obchodních praktik, a dokonce trestného činu podvodu. Z tohoto důvodu naši právníci podali trestní oznámení na neznámého pachatele a podnět České obchodní inspekci pro porušování zákona o ochraně spotřebitele. Reklamu na Google AdWords na Energy Saver Pro jsme nahlásili společnosti Google jako škodlivou a klamavou a zároveň jsme upozornili facebook na stránky, které toto zařízení propagují.


Přihlásit