Stop drahým osmičkám
#StopDrahymOsmickam

Přidejte se k výzvě

Změnu si přeje6 084podporovatelů

Chci se připojitOč jde

 1. Stále více společností používá jako kontaktní linky pro spotřebitele tzv. modré a bílé linky. Za volání na čísla začínající 81 či 84 si operátoři účtují mnohem vyšší ceny než by měli. Navíc volání na tyto linky nebývá zahrnuto do volných minut na volání.
 2. Chceme, aby hovory na modré a bílé linky stály stejně jako běžné volání do pevné sítě a aby byly započítávány do volných minut.
 3. Podpořte naši snahu vyjádřením nesouhlasu se současným stavem v sociálních sítích a sledujte vývoj kauzy na těchto stránkách.

Více

 

Seznamte se s problémem

Mnoho společností využívá jako jediné telefonní číslo pro kontakt se spotřebiteli tzv. bílou nebo modrou linku. Mezi lidmi je zažitá mylná představa, že všechna čísla začínající osmičkou jsou zdarma, navíc registrujeme problém s cenami volání na tyto linky.

Více


Podporuji #StopDrahymOsmickam

Přidejte se

Odesláním nám udělujete souhlas s podmínkami ochrany osobních údajů.


Aktuálně kampaň podpořili

Martin Hübschpřed 13 dny
Mariepřed 2 měsíci
Drahoslavpřed 3 měsíci
Pavlina Kpřed 4 měsíci
Jan Kelbichpřed 5 měsíci
Lhotskýpřed 6 měsíci


Vývoj kauzy

 • 14.9.2016

  Opětovně jsme vyzvali více než 30 společností, aby přehodnotily svou politiku komunikace se zákazníky a používaly pro kontakt s klienty běžné telefonní linky nebo bezplatné zelené linky. Více ...

 • 31.3.2016

  Přibližně po roce jsme zopakovali průzkum cen volání na modré a bílé linky u jednotlivých operátorů. Volání zlevňuje, ale zdaleka ne všude tak, aby jeho cena odpovídala zákonu. Výsledky najdete zde.

 • 28.12.2015

  Vstupuje v platnost novela zákona o ochraně spotřebitele, která mimo jiné zakazuje pro komunikaci obchodníků se spotřebiteli ohledně uzavřené smlouvy užívání všech typů telefonních linek, za které je účtována vyšší cena, než je běžná sazba.

Více


Napsali jste nám

Zkušenost mám špatnou, zavoláte, přepne vás to na automat a čekáte v řadě jako blbec. Čekáte, čekáte a platíte. Než se něčeho doberete, zaplatíte nehoráznou sumu. Je to minimálně neetické a mělo by se s tím něco dělat!!!

Esterka

Boj proti drahým osmičkám je skvělý nápad, mě například včera velmi vytočily České dráhy, které mi samy poslaly přes SMS upozornění na zpoždění vlaku, o němž se mohu informovat na jejich infolince, jak jinak než osmičkové. Tuto službu jsem využila, načež jsem zjistila, že jde o zpoplatněnou linku. ČD uvádí infolinku jako svou výhodu, po zhlédnutí účtu za telefon ale zákazníci mají jistě jiný názor...

Včela

Je to okrádání lidí, kteří mnohdy nemají tušení předem, kolik zaplatí. EON už mě stál nemalé peníze.

Ludmila

Zobrazit více

Přihlásit