Test mobilních telefonů 2007

Publikováno v časopise 11/2007

Mobilní telefony mají dnes mnohem větší možnosti než dříve. Příkladem je možnost nastavení jakéhokoliv zvonění. Na příchozí hovor či SMSku vás může upozornit vaše oblíbená písnička, hláška z filmu či cokoliv, co najdete na internetu.

Co zjistil náš test o mobilních telefonech?

Nezávislé testování: Mobilní telefony jsme podrobili standardizovanému testování s objektivním přístupem. Zaměřili jsme se na základní funkce, ale také na přesnost, snadnost obsluhy, vybavení, hudbu atd. Jaké mobilní telefony jsou spolehlivé, mají dobrý výkon a efektivní ovládání?

Testy odolnosti: Soustředili jsme se i na výdrž mobilních telefonů. Co se stane, když spadnou, utopíte je či vystavíte oxidaci?

Hudba z mobilního telefonu: Moderní mobilní telefony vám dopřejí poslech hudby. Chce to však kvalitní sluchátka. Kvalita sluchátek dodávaných k telefonu však pokulhává. Některé vybavení k poslechu se dá dokoupit. Počítejte s vyšší pořizovací cenou.

Fotoaparát: Většina telefonů střední třídy má fotoaparát. Fotoaparáty jsou jednoduché a některé mají velmi nízké rozlišení. V praxi je jejich využití malé.

Mobilní telefony pro spořivé: Na trhu seženete i mnohé telefony mající pouze základní funkce. Jsou levné a pokud vám stačí funkce volání a psaní textových zpráv, vystačíte si s nimi.

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se soustředili na kvalitu dnešních mobilních telefonů. Jak je to s jejich funkcemi? Zkoumali jsme vlastnosti 30 přístrojů. Předplaťte si náš test a zjistíte jejich úroveň i vy.


Mobily a smartphony starší (porovnat)

Mobily a smartphony 2009-2010 (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Mobily a smartphony 2009-2010 (475 výrobků)
poslední aktualizace: 13.9.2010
Mobily a smartphony starší (325 výrobků)
poslední aktualizace: 1.4.2010

Přihlásit