Test vysavačů 2008

Sdílejte

Publikováno v časopise 7/2008

Chcete si koupit nový vysavač? Kvalitní vysavač dobře odstraní prach a uchová jej v sáčku či v prachové nádobě. Které výrobky tyto požadavky splňují? Poradíme vám.

Co zjistil náš test o vysavačích?


Testování vysavačů: Testovali jsme pro vás 23 přístrojů. Jsou různé kvality a najdete mezi nimi i výrobek, který je naprosto nedostačující. Testu jsme podrobili větší a dražší vysavače se sáčkovou technologií, ale i levné přístroje bez této technologie. Které dopadly nejlépe? Srovnáme si jejich výhody i nevýhody a podíváme se na konkrétní modely.

Sáčková technologie: Sáčkovou technologii mají většinou kvalitní vysavače. Zde nedochází k úniku prachu jinak než přes filtry. Jejich nevýhodou je však velký rozměr a jsou těžší. Zaberou tak hodně místa a při manipulaci s nimi se nadřete. Při výběru vysavače berte v potaz i spotřebu elektrické energie a hlučnost.

Malé velké sáčky: Řiďte se také objemem sáčku. Vhodné je rozložit ho před prací tak, aby se mohl zcela rozevřít. Srovnali jsme vám výrobky do tabulky podle efektivního objemu sáčku.

HEPA filtry a alergie: Při vysávání se nevyhnete víření prachu, ať už jde o jakýkoliv vysavač. A jakých kvalit dosahují vysavače vybavené HEPA filtry? Dokáží zachytit většinu malých částic. Ovšem nepočítejte s tím, že vám zaručí bezalergický provoz. Účinnost také záleží na konkétní alergii.

Hubice vysavačů: Při výběru se soustřeďte i na konstrukci hubice, která ovlivní celkový výkon vysavače. Na trhu je mnoho tvarů. Mají své výhody i nevýhody. Shrnuli jsme vám vlastnosti hubic do přehledné tabulky.

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na zkoumání vysavačů, konkrétně na to, zda jsou lepší ty se sáčkem nebo bez něj. Předplaťte si náš test a budete vědět více.


Testované výrobky - vysavače (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Vysavače II 2008 (23 výrobků)
poslední aktualizace: 1.7.2008

Přihlásit