Test mobilních telefonů 2008

Sdílejte

Publikováno v časopise 8/2008

Nevyužíváte četné multimediální a další funkce, které vám nabízí moderní mobilní telefony? Pokud svůj mobil používáte jen na telefonování a posílání SMS, bude vám stačit aparát z nejnižší cenové kategorie, tzv. low-end. Testovali jsme pro vás 23 různých modelů.

Co zjistil náš test o jednoduchých mobilních telefonech?


Jednoduchost mobilních telefonů: Mobilní telefony low-end jsou malé, levné, odolné a mají velkou výdrž. Telefonovat zvládnou všechny námi testované modely. Se psaním SMS je to už horší. Nevýhodu je různé omezení displeje, který je navíc často malý, což ztěžuje pohodlné čtení a psaní zpráv. Některé přístroje nemají paměť na ukládání SMS zpráv.

Jak je to s foťákem: I když dnes i ty nejlevnější mobilní telefony jsou vybavené fotoaparáty, nesázejte na ně. Mají mizernou kvalitu a velmi nízké rozlišení.

Mobilní telefony v EU: Proběhl i mezinárodní test, který se zaměřoval na mobilní telefony ze zemí EU. V těchto zemích je kvalita mobilů srovnatelná a můžete si v nich koupit ty samé modely, které se prodávají i u nás. To se může vyplatit díky posilujícímu kurzu koruny.

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme zkoumali mobilní telefony. Zaměřili jsme se na ty nejjednodušší, tzv. low-end. Jaká je jejich kvalita? Který model si pořídit? Předplaťte si náš test a budete vědět více.


Mobily a smartphony starší (porovnat)

Mobily a smartphony 2009-2010 (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Mobily a smartphony 2009-2010 (475 výrobků)
poslední aktualizace: 13.9.2010
Mobily a smartphony starší (325 výrobků)
poslední aktualizace: 1.4.2010

Přihlásit