VÝZVA ČTENÁŘŮM: Taky jste koupili vzduch?

Obsah říjnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 10/2022 Obsah říjnového dTestu

Publikováno v časopise 7/2010

Pojďte společně s námi veřejně pranýřovat prodej „vzduchu“. Pokud jste nedobrovolně vedle samotného výrobku zaplatili i za přibalené vzdušné nic, nenechte si to jenom pro sebe. Podělte se s námi o svou zkušenost, kterou budeme publikovat na stránkách časopisu TEST.
Co od vás budeme potřebovat? Přesný název výrobku, jeho výrobce či dovozce, cenu, počet kusů, resp. množství v balení a hlavně všeříkající dokumentační fotografie. E-mailová adresa vzduch@dtest.cz je cestou k upozornění na nešvar, který bychom si neměli nechat líbit.

Koupila jsem v lékárně vitamín C, říkala jsem si, že takové „MAXI balení“ za pouhých 35 Kč je dobrý kup. Ovšem doma, po otevření „MAXI“ papírové krabičky jsem v ní našla další „MAXI“ plastový obal a po jeho otevření jsem nechtěla věřit vlastním očím. Svolala jsem celou rodinu, aby mi potvrdila, že se mi to jen nezdá a že vidí to, co já… V plastové krabičce se totiž nacházelo 30 miniaturních tabletek, které sotva pokrývaly dno.
Počet tablet je sice uveden na obalu, ale přiznám se, že jsem obal při nákupu neprohlížela (a myslím, že to nedělá většina zákazníků). Na otázku, proč výrobce nasypal vitamíny na dno velkého plastového obalu a ten vložil do ještě většího papírového obalu, jsem nenašla odpověď. Snad jen… že z nás spotřebitelů dělá úplné blbce!
I. Skřivánková

Přihlásit