Nebezpečné pračky Candy i v Česku

Přečtěte si nový dTest

Aktuální číslo časopisu dTest 1/2020 Přečtěte si nový dTest

Publikováno v časopise 7/2010

Před měsícem jsme přinesli informace o pračkách Candy a Hoover, které měly při dlouhodobém používání závažné problémy s kvalitou bubnu. V některých případech došlo i k jeho roztržení. Stalo se tak v Německu. Vyzvali jsme české spotřebitele, aby se s námi podělili o své zkušenosti s pračkami těchto značek. Zjištění jsou poměrně závažná.

Na naši výzvu reagovalo několik spotřebitelů, kteří zaznamenali problémy s bubnem praček Candy. Zpravidla se jednalo o problémy související s vibracemi bubnu, které přesahovaly únosnou mez, pračky poskakovaly po místnosti a vydávaly nepříjemné zvuky – popisované „jako kdyby chtěl buben vyskočit ven z pračky“. Ve dvou případech ovšem došlo k podobné nehodě jako v Německu; buben se zcela roztrhl.
Na dokumentačních fotografiích vidíte pračku Candy Fuzzy Logic CTE 121LE, které nám zaslal Jiří Bek z Valašského Meziříčí. Krátce po uplynutí dvouleté záruční doby došlo u této pračky zakoupené v roce 2006 k roztržení bubnu a k faktické demolici celé pračky. Vzhledem k uplynutí záruční doby se již na zmíněnou závadu nevztahovala odpovědnost prodávajícího za vady výrobku (záruka) a společnost Candy, na kterou se pan Bek obrátil, se s ním odmítla bavit.
Podobně skončily příběhy dalších spotřebitelů, jimž se při praní otevřela dvířka bubnu vrchem plněné pračky a poškodila vanu pračky. Někteří zákazníci dokonce zdarma nabízeli poškozené pračky společnosti Candy k analýze. Bezvýsledně. Neměla zájem.
Jedinou reakcí společnosti Candy ČR s.r.o. po zveřejnění naší výzvy bylo zveřejnění čísla zákaznické linky na svých webových stránkách (tel. 602 125 458). Toto řešení je, podle našeho názoru, zcela neadekvátní. Na základě zjištěných faktů existuje podezření, že některé modely praček Candy trpí závažnými problémy, které mohou vyústit v nebezpečnou situaci a nelze podceňovat i přímé ohrožení spotřebitelů.Přihlásit