PRŮZKUM SPOLEHLIVOSTI ZNAČEK: PRAČKY

Obsah záříjového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 9/2023 Obsah záříjového dTestu

Publikováno v časopise 7/2010

Situace, kdy se vaše pračka porouchá těsně po skončení záruční lhůty, je nepříjemná. Životní cyklus výrobků se stále zkracuje a místo na desetiletí se počítá na roky. Při současném tempu snižování spotřeby vody a elektrické energie je ovšem pravděpodobné, že vaše deset let stará pračka bude mít oproti současným modelům výrazně vyšší spotřebu a tedy vyšší provozní náklady. Aniž bychom chtěli radit, přece jenom výměna staršího modelu za nový by mohla být námětem k zamyšlení.

Přinášíme výsledky našeho průzkumu spolehlivosti jednotlivých značek automatických praček. Uvedené procento uvádí míru pravděpodobnosti, že pračka dané značky zůstane při devítiletém provozu bez poruchy. Čím vyšší procento, tím spolehlivější značka.

Nejspolehlivější mezi značkami, u nichž jsme v průzkumu mezi našimi předplatiteli dokázali sebrat statisticky významná data, je značka Siemens s 85 % bezporuchových praček v průběhu devíti let. O něco méně spolehlivé jsou značky Electrolux (82 %), AEG-Electrolux a Bosch (obě 80 %).

Nejméně spolehlivé jsou pračky Whirlpool, které si za 68procentní spolehlivost vysloužily hodnocení »nespolehlivá«. Pro značky, které nejsou v přehledu spolehlivosti uvedeny, nebyly získány dostatečně reprezentativní statistické údaje.


Přihlásit