Test tabletů 2023 II

Sdílejte

Publikováno v časopise 12/2023

Tablety si postupně našly cestu i do života lidí, u kterých bychom to dříve nečekali. Hráči videoher, profesio­nálové v nejrůznějších oblastech… S každou generací se spektrum vy­uži­tí těchto přístrojů rozšiřuje. Pro méně náročné uživatele je pak tablet snadnou cestou k e-mailům, zprávám, videím i jinému obsahu. Který tablet vám bude vyhovovat nejvíce? Tentokrát jsme laboratorním zkouškám podrobili 17 letošních modelů.

Tablety v testu

  • tablety všech cenových kategorií
  • zkoušky displeje, baterie i práce s multimediálním obsahem
  • možnost porovnání tabletů dle celkového hodnocení i jednotlivých zkoušek
  • nové modely výrobců Samsung, Microsoft, Lenovo, Xiaomi, Acer a dalších

Zázraky i zklamání

Displej je hlavní atrakcí každého tabletu. Které přístroje ale disponují skutečně kvalitním zobrazovacím panelem? Naše laboratorní zkoušky ukázaly široké rozpětí kvality displejů. Po nejhorší známce jsme tentokrát nesáhli, jeden přístroj k ní ale neměl daleko.

Maraton surfování a sledování

Ať už si tablet kupujete z jakéhokoliv důvodu, jistě je důležité, aby danou činnost vydržel mezi nabíjením baterie dělat co nejdéle. Při našem testování jsme našli mnoho přístrojů, které výdrží neurazí ani neuchvátí. Jeden tablet ale výdrží při přehrávání videa i prohlížení internetu dalece překonal všechny ostatní testované modely.

Užitek na tisíc způsobů

V jedné ze skupin zkoušek testujeme, jak tablety zvládají nejrůznější běžné úkony. Na první pohled by se mohlo zdát, že jednotlivá zařízení se v tomto ohledu příliš lišit nemůžou. Na trhu je přece jen málo široce rozšířených operačních systémů a na pohled (alespoň z dálky) jsou tablety také skoro stejné. Divili byste se ale, jak dokážou některé tablety zkomplikovat třeba práci s e-maily nebo čtení e-knih.

Focení: žádný zázrak

Se všemi testovanými tablety můžete vytvořit fotografie. Jak kvalitní? To záleží na zařízení. Některé přístroje v našich zkouškách vyprodukovaly obstojné fotky, u jiných je možnost focení spíše symbolická. Pokud hledáte zařízení schopné tvorby velmi kvalitních fotografií, zvažte, zda pro vás není lepší volbou upgrade vašeho mobilního telefonu.

Otestováno odborníky

Naše testy jsou víc než recenze. Vzorky pro naše testy nakupujeme stejně jako běžní spotřebitelé. Nikdy nám je neposkytují výrobci. Všechny produkty testujeme v akreditovaných laboratořích a hodnocení vypočítáváme z naměřených dat, případně kvantifikovaných hodnocení několika uživatelů. Přečtěte si více o tom, jak pracujeme a jak testujeme tablety.


Testované výrobky - tablety (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Tablety (17 výrobků)
poslední aktualizace: 30.11.2023


Přihlásit