Jak testujeme mobily

V mezinárodním testu: 28 mobilních telefonů vhodných i pro práci s internetem a synchronizaci s počítačem.
Ceny: v e-shopech v dubnu 2009

 • Podíl skupin zkoušek na celkovém hodnocení
  Funkce mobilního internetu: prohlížeč internetu 35 %, e-mail 50 %, provozní doba 25 %. Funkce mobilního telefonu: ergonomie 25 %, telefonování 25 %, SMS 10 %, fotofunkce 15 %, multimediální přehrávač 10 %, internet 10 %, synchronizace 5 %.
 • Prohlížeč internetu
  Odborníci hodnotí technické vybavení a možnosti prohlížeče internetu, schopnost zobrazování html stránek a různých objektů na stránkách (např. obrázky, odkazy) a celkovou funkčnost prohlížeče. Dále se hodnotí zadávání adresy webové stránky, pohyb po stránce, pohyb vpřed a zpět, přibližování a oddalování obsahu a jeho natáčení podle polohy přístroje. Je také zkoušena správa více oken prohlížeče, historie prohlížení a záložek.
  V praktickém testu se pracuje se skutečnými internetovými stránkami, jako je wikipedia, ebay, stránka s e-mailovým účtem, stránka předpovědi počasí a jízdních řádů a web spotřebitelské organizace.
 • Rychlost připojení: testuje se rychlost přenosu dat za použití všech dostupných připojení k internetu. Součástí zkoušek je i měření délky provozní doby při práci s internetem.
 • E-mail
  Hodnocení obsluhy e-mailového klienta při nastavování parametrů e-mailového účtu, stahování, čtení a psaní e-mailů, včetně práce s přílohami. Hodnoceny jsou také možnosti nastavení e-mailového klienta.
 • Synchronizace s počítačem
  Odborníci testují pohodlnost a správnost synchronizace kontaktů, kalendářů, úkolů, poznámek a multimediálního obsahu. Pokud je dodáván synchronizační program, je test prováděn za pomoci tohoto programu.

Přihlásit