Test mobilních telefonů 2009

Publikováno v časopise 5/2009

Mobilní telefony mají čím dál více funkcí. Na jaké úrovni jsou dnes? Dokáží nahradit i počítač, jak mnozí výrobci slibují? Otestovali jsme pro vás 105 výrobků a přinášíme vám široký přehled o jednotlivých mobilních telefonech.

Co zjistil náš test o mobilních telefonech s internetem?


Volání z mobilního telefonu: Své základní funkce (volání a psaní SMS) zvládnou i levné přístroje. Problémy se signálem se neobjevují. Pohodlnost při užívání se už liší. Některé mohou být nepohodlné. Rozdílná je také výdrž baterie a odolnost. Prováděli jsme v rámci testu zkoušky odolnosti a víme, jak si jednotlivé přístroje stojí.

Mobily a zdraví: A jak je to se škodlivostí mobilních telefonů? Jejich mikrovlnné záření může být potenciálně nebezpečné. Ovšem nebylo průkazně dokázáno, že by běžné používání mobilních telefonů poškozovalo zdraví.

Mobil jako počítač: Na trhu jsou mobilní telefony, které můžeme nazvat internetovými mobily. Umí prohlížet obsah internetu, pracovat s e-mailem a synchronizovat data s počítačem. Zaměřili jsme se na tyto mobilní telefony a zkoumali jsme je pro vás.

Fotoaparát a multimediální přehrávač: Všechny internetové mobily, které jsme pro vás testovali, mohou sloužit i jako fotoaparáty a multimediální přehrávače. Nenechte se nalákat vyšším rozlišením. Kvalita snímku je srovnatelná. A co zvuk? Záleží na kvalitně sluchátek. Víme, jaké mobilní telefony jsou vhodné pro použití jako fotoaparát i multimediální přehrávač.  

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na testování mobilních telefonů a jejich přístup na internet. Předplaťte si náš test a budete vědět víc.


Mobily a smartphony starší (porovnat)

Mobily a smartphony 2009-2010 (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Mobily a smartphony 2009-2010 (475 výrobků)
poslední aktualizace: 13.9.2010
Mobily a smartphony starší (325 výrobků)
poslední aktualizace: 1.4.2010


Přihlásit