Jak testujeme DVD rekordéry

V TESTU: 11 DVD rekordérů s pevným diskem a kapacitou 160 nebo 250 gigabytů.

 • PODÍL SKUPIN ZKOUŠEK NA CELKOVÉM HODNOCENÍ
  Obraz 35 %, zvuk 20 %, korekce chyb 10 %, provozní hluk / šum 5 %, obsluha 20 %, spotřeba proudu 5 %, víceúčelnost 5 %.
 • SNÍŽENÍ HODNOCENÍ
  V případě, že byla spotřeba proudu v režimu Stand-by »dostatečná«, nemohlo být hodnocení celé skupiny lepší. Při »dostatečné« obsluze mohlo být celkové hodnocení kvality lepší jen o půl známky.
 • OBRAZ
  Pět odborníků hodnotilo testovaný obraz, filmové scény, záznamy exteriérů. Zdroj: zkušební generátor video obrazu a digitální videorekordér, profesionální obrazovka (HDMI: vysoce jakostní LCD televizor). Testující experti vyhodnocovali kvalitu záznamů na DVD v komprimaci odpovídající délce záznamu 1 hodina, 2 hodiny, 2,5 hodiny a 4 hodiny na jednom disku. Hodnotila se kvalita obrazu při příjmu přes integrovaný analogový i digitální tuner (pokud byl k dispozici). Hodnotila se kvalita obrazu při přehrávání kupovaných DVD a prezentaci digitálních fotografií (snímky ve formátu JPEG v rozlišení 0,3, 3 a 8 megapixelů).
 • ZVUK
  Tři experti sledovali u hudebních záznamů barvu zvuku, její ztrátu či změnu, zkreslení, šumy a vyváženost zvuku. Zvuk byl porovnáván se zvukem z CD přehrávače. Hodnotila se i reprodukce hudebních DVD a zvuk filmových scén z DVD.
 • KOREKCE CHYB
  Citlivost na chybné DVD a CD disky. Testy s měřicími disky pro korekci chyb a s DVD a CD disky vykazujícími chyby povrchu (například škrábance) či vrstvy.
 • PROVOZNÍ HLUK
  Při přehrávání i nahrávání se hodnotila hladina akustického tlaku, hlasitost a charakter zvuku za podmínek, jaké bývají obvyklé v praxi.
 • OBSLUHA
  Pět laiků hodnotilo, jak snadno lze s pomocí návodu k obsluze připojit přístroj k televizoru, obsluhovat ho dálkovým ovladačem i pomocí čelního panelu, hodnotila se funkce timeru, menu obrazovky, základní nastavení, indikace délky přehrávání záznamu, editování, provoz jakožto přehrávače (CD, MP3 / WMA), možnosti vyhledávání a přístupové časy.
 • SPOTŘEBA PROUDU
  Zjišťoval se a vyhodnocoval příkon přístroje v režimu Stand-by (v úsporném režimu, byl-li k dispozici) i v provozu reprodukce.
 • VÍCEÚČELNOST
  Posuzovalo se vybavení přístrojů s pomocí váhového bodového schématu.

Přihlásit