Reklamace a záruční list

Spotřebitelský dotaz

V prosinci 2013 jsem si kupovala mobilní telefon a e.shopu, ale nemůžu dohledat k němu záruční list. Fakturu mám, na které je napsáno že se záruční list má přiložit k reklamaci a faktuře.

Opravdu potřebuji záruční list?
Prodávající si ho přeci může dohledat.

Doporučení časopisu dTest

Spotřebitel je povinen prokázat, že si věc zakoupil u daného prodejce. V tomto případě je tedy faktura dostatečným důkazem o koupi a prodávající nemá nárok uplatnění reklamace vázat pouze na dodání záručního listu.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Koupě zboží a problémy s nimi Spotřebitelská poradna dTest