Převod čísla - poplatek

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den, můžete mi prosím odpovědět, jestli si operátor T-mobile může účtovat nějaký poplatek za převod čísla?

Doporučení časopisu dTest

Podle ustanovení § 34 zákona o elektronických komunikací je podnikatel zajišťující veřejnou komunikační síť nebo poskytující veřejně dostupnou službu elektronických komunikací povinen zajistit, aby každý účastník, který o to požádá, si mohl ponechat své telefonní číslo. Ustanovení § 63 odst. 1 písm. o)téhož zákona dále říká, že ve smlouvě o poskytování veřejně dostupné služby elektronických komunikací nebo připojení k veřejné komunikační síti musí být srozumitelným, úplným a snadno přístupným způsobem uvedena vždy výše ceny za přenesení telefonního čísla a popřípadě dalších identifikátorů účastníka a podmínky přenesení.

Z výše uvedeného plyne, že mobilní operátoři si mohou účtovat poplatky za převod čísla, přičemž tyto poplatky se mezi různými operátory liší. Pokud však chce poplatek účtovat, musí jeho výši uvést v ceníku.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Telekomunikace Spotřebitelská poradna dTest