Má výrobce povinnost informovat spotřebitele o výrobní vadě?

Spotřebitelský dotaz

Zajímalo by mě, zda má výrobce povinnost informovat spotřebitele o tom, že výrobky, které prodává, mají skrytou výrobní vadu.

Doporučení časopisu dTest

Hezký den, ze zákona je tato povinnost dána prodávajícímu, nikoliv výrobci. Jestliže prodávající prodává výrobek s vadou, je povinen o ni informovat. Pro tuto vadu pak není možné věc reklamovat. Jestliže však prodávající o vadě neinformuje (např. i proto, že o ní neví), vztahuje se na ni právo reklamace, objeví-li se však samozřejmě tato vada v záruční době. Doufáme, že jsme Váš dotaz zodpověděli dostatečně, případně je možné řešit Váš konkrétní problém.