Databáze nebezpečných výrobků

FEG zvýrazňovač ras "Eyelash enhancer"

Hlášení RAPEX 12/2014

Zvýrazňovač řas (v lahvičce o objemu 3 ml) zabalený v kartonové krabici s návodem uvnitř.

Typ výrobku série 20131109
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje benzalkoniumchlorid v koncentraci přesahující povolený limit (hodnota podle deklarace na výrobku: 10%.). Benzalkoniumchlorid může podráždit kůži a oči v koncentraci vyšší než 0,1%.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek není v souladu s nařízením (ES) č. 1223/2009 o kosmetických přípravcích.

Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zboží bylo na hranicích vráceno.
  

Datum publikace 15.04.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • Karolína Kloudová 21.5.2014 22:07

  Dobrý den,děkuji za reakci, samozřejmě bych uvítala výsledky laboratoře, což je jistě průkaznější, než údaje na papíře, kde může dojít k chybě.Číslo série zakoupené na Slevomatu se liší jednou číslicí a je 20131209. Zjistila jsem si, že výrobek zde zakoupilo 107 spotřebitelek vč. mě, takže předpokládám, že nějaké negativní účinky by se s největší pravděpodobností již u některé projevily.Obrátila jsem se s vaší výše uvedenou informací i na Slevomat, kde mi bylo slíbeno prošetření situace a zjištění informací ohledně bezpečnosti tohoto produktu.Velmi nerada bych někoho předem poškodila, proto jsem se začala o celou záležitost zajímat. Na druhou stranu, pokud došlo k prodeji výrobku, který by mohl poškodit zdraví, je důležitá náprava.

  reagovat

  R R
 • Karolína Kloudová 21.5.2014 10:25

  Dobrý den, tento produkt jsem v Březnu zakoupila na slev.serveru Slevomat s deklarací, že se jedná o 100% čistě přírodní výrobek se skvělými účinky. Začala jsem ho používat a žádné problémy se nedostavily, navíc kupodivu je i účinný narozdíl od podobných výrobků tohoto typu,co jsem vyzkoušela. Po přečtení tohoto varování jsem byla v šoku a znovu si přečetla složení a návod.Na krabičce ovšem nikde nenajdete procentní složení, takže by mě zajímalo, jestli výrobek opravdu někdo testoval a vysokou hodnotu konzervantu prokázal, nebo se vycházelo pouze z průvodních údajů, které mohly být chybné.Samozřejmě bych si nerada jakýmkoliv způsobem poškodila zdraví, takže by mě zajímalo jaká je skutečnost.
  Pokud by někdo věděl více,prosím podělte se s námi ostatními.Díky.

  reagovat

  R R
  • dTest 21.5.2014 14:02

   Dobrý den, nevím zda ve Finsku testovali v laboratoři, ale podle znění v databázi Rapexu se odvolávají na deklaraci na výrobku. Pokud opravdu máte stejnou sérii, která je uvedena v databázi neb. výrobků, můžete dát podnět na Českou obchodní inspekci přes internetový formulář, aby pak mohli výrobek prověřit.

   reagovat

   R R
   • Lucie 16.6.2016 11:08

    Dobr den. Je možné, že se složení změnilo a vyhovuje Euro standardům? Mám zakoupenou jinou sérii přes e-shop (v Česku je toto sérum poměrně jednoduše k dostání) a nyní si nejsem jistá, jestli ho používat. Děkuji.

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit