Databáze nebezpečných výrobků

Vit-Fée Zesvětlující výrobek na pleť "Crème de beauté éclaircissante"

Hlášení RAPEX 43/2011

Bílá plastová lahvička s růžovými pruhy. Na obalu je seznam ingrediencí a text ve francouzštině a angličtině: "The lightening beauty cream “Vit-Fée” rich in vitamin and natural extracts. Thanks to vitamin and hydroquinone action “Vit-Fée” rub in and hydrated the outer layers of your skin." Objem 250 ml.

Typ výrobku sériové číslo: u/CVF 250 ml, datum výroby a spotřeby (FAB: 03/11; EXP: 03/13).
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje podle štítku hydrochinon, který je v kosmetice a výrobcích osobní spotřeby zakázaný.

Rozpor s

Hydrochinon je zakázán Směrnicí o kosmetice 76/768/EHS.

Země záchytu Ohlašující: Portugalsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Celní úřady zakázaly dovoz.

Datum publikace 03.11.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit