Databáze nebezpečných výrobků

F&D KiD´s,CLASSIC NEW COLLECTION, FOD KIDS Zelená mikina se šňůrkami

Dětská mikina s kapucí je zhotovená ze zeleného úpletu, opatřená spirálovým zipem a v horní části oděvu je umístěn nápis PLAYER BASEBALL, ATHLETIC 1984. Na jedné z kapes ve spodní části oděvu je nápis AUTHENTIC SINCE 1984 SUPER a v jeho středu číslovka 84. Kapuce je zakončena tunýlkem s provlečenou funkční tkanicí. Tkanice má volné konce pro stažení kapuce (zmenšení obvodu), která není přichycena k oblečení ani v jednom místě. Volné konce tkanic jsou jištěny proti roztřepení zatavením.

Kategorie Oděvy a obuv - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Udušení
Nebezpečí

Funkční šňůry na dětském oblečení, které je určeno děti mladším sedmi let, představují při různých pohybových, např. sportovních aktivitách dítěte, nebezpečí uškrcení.

Rozpor s

Požadavky na bezpečnost dětského oblečení vycházejí z ustanovení zákona č. 102/2001 Sb., o obecné bezpečnosti výrobků a jsou konkretizovány v evropské normě EN 14682, která stanoví jednotlivé požadavky na bezpečnost dětských oděvů. Jmenovitě oblečení určené pro malé děti, tj. do věku 7 let, nesmí být navrženo, vyrobeno nebo dodáno se stahováním, funkčními šňůrami nebo ozdobnými šňůrami u kapuce a v oblasti krku. Vzhledem k přítomnosti funkční šňůry s volnými konci, která je určena ke stahování v oblasti krku, nesplňuje tento výrobek požadavky na bezpečnost (dle článku 3.2.1 a článku 3.2.4, ČSN EN 14682).

Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Vzhledem ke zjištění, že tato dětská mikina není v souladu s požadavky zákona č. 102/2001 Sb., o obecné bezpečnosti výrobků, uložil Inspektorát České obchodní inspekce Plzeňský a Karlovarský konečnému distributorovi ochranné opatření, kterým je okamžité stažení výrobku z distribuce a zpětné převzetí nebezpečného výrobku od spotřebitele, který uvedený výrobek v kontrolované provozovně prokazatelně zakoupil.

Datum publikace 14.12.2015
Zdroj: ČOI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit