Databáze nebezpečných výrobků

Zhilide Zapalovač

Hlášení RAPEX 17/2010
Sada se skládá z popelníku, přívěsku a zapalovače ve tvaru pistole se zavíracím nožem. Rozměry zapalovače jsou přibližně 150 x 70 mm (s nožem) a 105 x 70 mm (bez nože).

Kategorie Zdraví a kosmetika - Zapalovače
Riziko Popálení, požár
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko popálení a požáru, protože je atraktivní pro děti, obzvláště mladší než 51 měsíců. Kromě toho není odolný proti otevření dětmi.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky rozhodnutí Komise 2006/502/EC, které zakazuje uvádět na trh zapalovače neobvyklého typu.
Čárový kód 5901305724316
Země záchytu Ohlašující: Polsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné stažení z trhu distributorem.
Datum publikace 27.04.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit