Databáze nebezpečných výrobků

žabky s imitací trávy

Hlášení RAPEX 8/2020

Pantofle s bílou podešví se zelenou plastovou trávou místo stélky. Délka přibližně 30 cm, určené pro dospělé. Výrobek byl prodáván online, zejména prostřednictvím stránky lagerpriser.no.

Kategorie Oděvy a obuv - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek obsahuje nadměrné množství olova (naměřená hodnota: 0,2 % hmotnostních). Olovo je škodlivé pro lidské zdraví, hromadí se v těle a může ovlivnit plodnost, poškodit kojené nebo nenarozené děti.

Rozpor s

Výrobek nevyhovuje nařízení REACH.

Země záchytu Ohlašující: Norsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: odstranění výrobku z nabídky online prodejců, stažení výrobku z trhu (distributor, další).

Povinná opatření: varování spotřebitelů před riziky.

Datum publikace 24.02.2020
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit