Databáze nebezpečných výrobků

Lazy Ladder výsuvný žebřík

Hlášení RAPEX 50/2016

Výsuvný žebřík (pyramidový vzhled). Žlutý plastový štítek "Lazy Ladder" na žebříku. Zabalen v nepotištěné kartonové krabici se štítkem s kódem G1X38Z 80380.

Typ výrobku 13 stupínků, 3,85 metrů, G1X38Z/GP1217B
Kategorie Zahrada, dílna, hobby - Stroje + nářadí
Riziko Zranění
Nebezpečí

Žebřík není dostatečně mechanicky pevný a může se zkroutit nebo pohnout na stranu, takže uživateli hrozí ztráta rovnováhy a pád z výšky.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 131.

Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu (prodejce).

Datum publikace 28.12.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit