Databáze nebezpečných výrobků

HEM Vonné tyčinky - heřmánek - parfémované vonné tyčinky

Hlášení RAPEX 30/2010
Výrobek je prodáván v obdélníkové zelené kartonové krabici s obrázky bílých heřmánkových květů, stínovaných do zelené směrem k okraji krabice. Okraje jsou zdobeny zlatými pruhy. Všechny strany obalu nesou název výrobku ("Camomile – incense sticks") v zeleném rámečku bílým a žlutým písmem a logo značky (HEM bílým písmem v malém červeném oválu), ve spodní části je plná adresa výrobce / vývozce (HEM Corporation).

Kategorie Zdraví a kosmetika - Ostatní
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje chemické riziko, protože vonné tyčinky uvolňují 82 µg/m³ benzenu při zapálení a 88 µg/m³ benzenu po zapálení. 
Kromě toho výrobek také uvolňuje 21 µg/m³ toluenu při zapálení a 15 µg/m³ toluenu po zapálení. 
Protože je výrobek určen pro použití v uzavřeném prostředí a není určen pro rozptylování větráním, hodnoty benzenu a toluenu je nutno považovat za zdraví škodlivé.
Země původu Indie
Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dovoz byl odmítnut celním úřadem.
Datum publikace 27.07.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit