Databáze nebezpečných výrobků

Bright Elf Vodovodní baterie

Hlášení RAPEX 31/2011

Vodovodní baterie různých modelů a typů, zabalené v mordé nebo tyrkysové krabici s nálepkou s nápisem "imported by Bright Elf" a falešnou značkou CE.

Typ výrobku W-2591 a W-8013
Kategorie Domácnost - Ostatní
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí kvůli vysokému obsahu olova ve slitině, z které je vyroben. Testy zjistily, že se do vody, která prochází bateriemi, uvolňují vysoké koncentrace různých karcinogenních těžkých kovů. Testy odhalily také přítomnost kovových třísek, které jsou velmi nebezpečné pro lidské tělo.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky národních zákonů.

Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Zabavení zboží.

Datum publikace 12.08.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit