Databáze nebezpečných výrobků

TOTEM Vklíněnec pro použití při horolezectví

Hlášení RAPEX 9/2011
Vklíněnec pro profesionální použití určený k jištění.

Typ výrobku Totem Cam 0.65, Totem Cam 0.80, Totem Cam 1.00, Totem Cam 1.25, Totem Cam 1.50
Kategorie Sport a turistika - Ochranné pomůcky
Riziko Zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože má sníženou schopnost jistit kvůli příliš tvrdému povrchu na částech, které se opírají o skálu. Tato chyba by mohla vést k selhání vklíněnce a k pádu.
Země původu Španělsko
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice pro osobní ochranné prostředky 89/686/EHS a příslušné evropské normy EN 12276.
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Výrobce zboží dobrovolně stáhnul od spotřebitelů.
Datum publikace 02.03.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit