Databáze nebezpečných výrobků

BLUE JUICE ventilkový olej pro hudební nástroje "Valve Oil"

Hlášení RAPEX 16/2016

 Modrá tekutina v průhledné plastové lahvičce (2 fl oz) s bílým plastovým víčkem a bílým štítkem.

Kategorie Zahrada, dílna, hobby - Chemické výrobky
Riziko Udušení
Nebezpečí

U výrobku hrozí vdechnutí a chybí požadované označení, uzávěr odolný vůči otevření dětmi a varování před kontaktem s kůží. Děti by mohly omylem výrobek požít, což by mohlo vést k otravě vdechnutím včetně chemické pneumonie.

Země původu Spojené státy americké
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o klasifikaci, balení a označování látek a směsí (CLP) a Směrnice 1999/45/ES a 2001/60/ES o klasifikaci, balení a označování nebezpečných přípravků.

Čárový kód 898963000027
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 28.05.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit