Databáze nebezpečných výrobků

EGLO venkovní svítidlo

Hlášení RAPEX 44/2019

Sférické venkovní svítidlo s LED žárovkou E27, prodávané v potištěné kartonové krabici, na níž jsou vytištěny texty „Connect Outdoor“ a „By Wox“.

Typ výrobku Art. 98105 Monterolo C
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - světla
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Plastový materiál izolace síťového kabelu je při nízkých teplotách křehký. V důsledku toho by se kabel mohl poškodit a mohly by se odhalit živé části, což by při dotyku vedlo k úrazu elektrickým proudem. Dále může do výrobku proniknout voda a svítidlo nemá žádné vypouštěcí otvory. Voda by se mohla dostat do kontaktu s částmi pod napětím, což zvyšuje riziko úrazu elektrickým proudem. 

Země původu Rakousko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o nízkém napětí a příslušné evropské normy EN 60598.

Čárový kód 9002759981051
Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: svolání výrobku od spotřebitelů (distributor).

Datum publikace 03.11.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit