Databáze nebezpečných výrobků

Progarden venkovní LED světelný řetěz

Hlášení RAPEX 9/2020

Venkovní černý plastový LED světelný řetěz připevněný k černému solárnímu panelu. Lze jej namontovat na krátkou černou plastovou tyč, kterou lze zapíchnout do země. Výrobek byl také prodáván online.

Typ výrobku Solar
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - světla
Nebezpečí

Pájky ve výrobku a jeho kovovém krytu obsahují nadměrné množství olova (naměřená hodnota: 48,3 % a 1,6 % hmotnostních). Olovo je škodlivé pro lidské zdraví, hromadí se v těle a může ovlivnit plodnost, poškodit kojené nebo nenarozené děti.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH a směrnice Komise o omezení používání některých nebezpečných látek v elektrických a elektronických zařízeních (směrnice RoHS2).

Země záchytu Ohlašující: Norsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení výrobku z trhu (prodejce).

Datum publikace 29.02.2020
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit