Databáze nebezpečných výrobků

ITC Vánoční čelenka se světly (diadema navideña con luz)

Hlášení RAPEX 6/2012

Červená čelenka se světly. Nahoře je sněhulák s čepicí Santa Clause, jehož ruce lze rozsvítit. Zabaleno v průhledném plastovém sáčku s kartonovým štítkem.

Typ výrobku REF 9990317
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Udušení
Nebezpečí

Choking

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože přihrádku na baterie lze snadno otevřít. Výrobek je relativně malý, a proto je pravděpodobné, že ho budou používat děti, které mohou baterie vložit do úst a spolknout nebo vdechnout.

Země původu Čína
Čárový kód 8435340603178
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu.

Datum publikace 17.02.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit