Databáze nebezpečných výrobků

REDROCK vakuová cisterna "Vacuum Tanker"

Hlášení RAPEX 24/2013

Výrobek je nádrž z válcovaného kovu připevněná k nápravě. Velikost nádrže je různá, od 850 galonů (3865 litrů) do 5000 galonů (22730 litrů). Tento typ zařízení se používá v zemědělství, stavebnictví a v lomech.

Typ výrobku 1600 gallon single two wheel axle
Kategorie Domácnost - Stroje + nářadí
Riziko Zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění během předvídatelné údržby: výměny kola/pneumatiky. Stroj byl navržen bez bodu pro zvedání nebo oporu a nemá žádný pevný bod, který by šel takto použít. Pohyb zvednutého zařízení tedy vede k nestabilitě, převrhnutí a rozbití. Částečné nebo úplné naplnění nádrže toto riziko ještě zvyšuje. Práce blízko stroje, pod ním, před obloukem kol představuje pro pracovníka nebezpečí zranění.

Již vzniklé úrazy

Byla zaznamenána jedna vážná nehoda.

Země původu Velká Británie
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o strojích 2006/42/ES a odpovídajících národních norem.

Čárový kód 35505
Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: varování spotřebitelů před riziky.

Datum publikace 01.07.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit