Databáze nebezpečných výrobků

24.se UV lampa na nehty "36 W Gel Curing JIADI UV Lamp"

Hlášení RAPEX 28/2014

Lampa určená pro tvrzení gelových nehtů s příkonem 36 W. Vybavena čtyřmi UV světly o příkonu 9 W. Růžový obal, bez čárového kódu.

Typ výrobku Typ JD 818, č. zboží 27 271
Kategorie Domácnost - Elektrospotřebiče
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí úrazu elektrickým proudem, protože chybí izolační bariéra nebo dostatečná vzdálenost k částem pod napětím, když se odejme víčko objímky pojistky. Toto víčko může mít také přístupné části pod napětím, když se pojistka a víčko zcela neoddělí od objímky.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60598-1.

Země záchytu Ohlašující: Dánsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 31.07.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • Marek Laube 18.1.2015 10:53

  Tuto UV lampu jsem si také zakoupil a vůbec by mne nenapadlo, že může mít výše popsané nedostatky uvedené v článku. Ale po změření měřícím přístrojem musím potvrdit nebezpečnost ohledně úrazu elektrickým proudem. Po odejmutí víčka pojistky v zadním prostoru lampy (označeno nápisem FUSE) se objeví přístupná ŽIVÁ část závitu s krytím IP 1X (v ČR je povoleno krytí až od 2X), která je přímo spojená s vidlicí ! Jelikož jsem osoba znalá, tudíž si riziko s tímto spojené uvědomuji a učil jsem příslušná opatření k zamezení úrazu el. proudem, ale pro ostatní doporučuji s UV lampou nemanipulovat a okamžitě výrobek reklamovat nebo případně zlikvidovat.

  reagovat

  R R
  • Hana K. 4.3.2015 10:41

   Zakoupila jsem tento výrobek V SADĚ NA NEHTY přes net od fa "SimplyNails".Výrobek má čárový kód ( na obalu) 5901779364155 ).Na uvedené pojistce (viz - fuse) uvedeno F5AL25 - je lampa bezpečná?, moc se v tom nevyznám.Poraďte co s tím, děkuji.Hana K.

   reagovat

   R R
   • Andrea - dTest 4.3.2015 10:51

    Dobrý den, lampa byla nahlášena do systému Rapex a byla označena za nebezpečnou v Dánsku, bohužel podrobnější informace k výrobku, než ty, které jsou uvedeny, nemáme. Pokud se bojíte, že je to ona a že je nebezpečná, můžete k výrobku dát podnět na stránkách České obchodní inspekce.

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit