Databáze nebezpečných výrobků

Univerzální mlýnek / Universal mincer , Culinaria, BANQUET FOR YOUR HOME

Univerzální ruční mechanický mlýnek vyrobený z kombinace kovu a plastu, v bílo-oranžovém či bílo-zeleném provedení. Výrobek je balen do bílé papírové skládačky s vyobrazením mlýnku a namleté potraviny. Na přední straně kartonu se nachází anglický název výrobku a texty BANQUET FOR YOUR HOME a Culinaria. Na kartonu se dále nachází fotografie jednotlivých dílů mlýnku a informace o názvu a složení mlýnku a dovozci v různých jazycích včetně češtiny, různé kódy včetně EAN kódu, symbol výrobku určeného pro styk s potravinami (vidlička a pohárek), piktogram Zeleného bodu, symbol nabádající k šetrnému vztahu k životnímu prostředí (piktogram „basketbalisty“) a piktogram druhu materiálu obalu.

Dovozce/ Distributor: VETRO-PLUS a.s., Vocelova 1176/6, 500 02 Hradec Králové – Pražské Předměstí, IČ: 63217180

Prodejce: Kaufland Česká republika v.o.s.,Pod Višňovkou 25, 140 00 Praha 4, IČ: 25110161 (provozovna: Kaufland, Grmelova 2032/2, Ostrava – Mariánské Hory)

Typ výrobku Univerzální mlýnek/ Universal mincer, Culinaria, BANQUET FOR YOUR HOME, Item nr.: 28TF8012M, ID nr.: AT140429-ZC47/4-2014
Kategorie Domácnost - Kuchyňské potřeby
Riziko Poranění
Nebezpečí

Laboratorními testy bylo zjištěno, že v průběhu mletí dochází k omílání kovu z funkčních částí mlýnku (kovové nože a průtlačné destičky /kroužky/) a ke kontaminaci modelové potraviny uvolněnými částečkami kovu. Uvolněné částečky kovu mohou při polknutí poranit ústa nebo trávicí ústrojí spotřebitele.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1935/2004, podle kterého materiály a předměty, určené pro styk s potravinami musí být vyrobeny tak, aby za obvyklých nebo předvídatelných podmínek použití neuvolňovaly své složky do potravin v množstvích, která by mohla ohrozit zdraví lidí.

Čárový kód 8591022340783
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Datum publikace 05.12.2014
Zdroj: MZdr ČR

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit