Databáze nebezpečných výrobků

Intenze Tetovací inkoust "True Black"

Hlášení RAPEX 5/2012

Černá plastová lahvička se štítkem a víčkem se závity s aplikátorem a kuličkou.

Typ výrobku série: BK56IMX40 skupina: SS74, datum spotřeby: EXP: 28/02/16
Kategorie Zdraví a kosmetika - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje vážné nebezpečí kvůli celkovému obsahu polycyklických aromatických uhlovodíků (PAH), z nichž některé jsou karcinogenní. Celkový obsah PAH je 53,3 mg/kg.

Země původu Spojené státy americké
Rozpor s

Spolkový úřad pro hodnocení rizik (BfR) považuje inkousty s celkovým množstvím PAH přesahujícím 0,5 mg/kg za vážné riziko na základě Rezoluce Rady Evropy "ResAP(2008)1 o požadavcích a kritériích pro bezpečnost tetovacích inkoustů a permanentního make-upu".

Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady zabavily zboží.

Datum publikace 14.02.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit