Databáze nebezpečných výrobků

Intenze Tetovací inkoust "Intenze Lining Black"

Hlášení RAPEX 46/2011

Černá tekutina v černé plastové lahvičce (125 ml) s víčkem se závity a aplikátorem.

Typ výrobku série: BK 46IMX 40; datum spotřeby: 31.08.15/07.2015 (testovaný vzorek měl štítek od dovozce a od výrobce s různými daty); důležité je číslo skupiny (série) (SS71)
Kategorie Zdraví a kosmetika - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje vážné chemické nebezpečí kvůli celkovému obsahu polycyklických aromatických uhlovodíků (PAH), který je 55,6 mg/kg a benzoapyrenu (BaP) v množství 0,3 mg/kg. Podle Spolkového institutu pro hodnocení rizika (BfR) představují tetovací barvy s obsahem PAH přesahujícím  0,5 mg/kg resp. 0,005 mg/kg BaP vážné riziko, v souladem s rozhodnutí Rady Evropy "ResAP(2008)1 týkající se požadavků na bezpečnost tetovacích inkoustů a permanentního make-upu.

Země původu Spojené státy americké
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolné svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 24.11.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit