Databáze nebezpečných výrobků

Eternal tetovací inkoust 1."Eternal ink Bright orange" 2. "Eternal ink Caramel"

Hlášení RAPEX 28/2013

Průhledná lahvička se žlutým štítkem a černým víčkem. Objem 30 ml.

Typ výrobku Eternal ink Bright orange: sada 09/18/12 datum spotřeby 09/18/2014; Eternal ink Caramel: sada 12/18/12 datum spotřeby 12/18/2014;
Kategorie Zdraví a kosmetika - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobky představují chemické nebezpečí, protože obsahují azobarviva uvolňující 156 mg/kg aromatického aminu o-toluidinu, 135 mg/kg 2,4-toluendiaminu a 972 mg/kg o-anisidinu, což jsou látky klasifikované jako karcinogenní, mutagenní, toxické a dráždivé.

Země původu Spojené státy americké
Rozpor s

Přítomnost azobarviv uvolňujících o-toluidin, 2,4-toluendiamin a o-anisidin je v rozporu s požadavky Rezoluce Rady Evropy "ResAP(2008)1 o požadavcích a kritériích pro bezpečnost tetovacích inkoustů a permanentního make-upu".

Výrobek nesplňuje požadavky národních zákonů.

Země záchytu Ohlašující: Nizozemsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 30.07.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit